Per. Eyl 19th, 2019

BenimleYaz.com

İçerik Platformu

Üniversite Öğrencileri, Danıştay’ın Andımız Kararına Karşı Olanları Protesto Etti

2 min read

Üniversite Öğrencileri, Danıştay’ın Andımız Kararına Karşı Olanları Protesto Etti

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nde bir araya gelen öğrenciler, ‘Ne mutlu Türk’üm diyene’, ‘Milliyetçi Türkiye’, ‘Vur vur inlesin, FETÖ’cüler dinlesin’ sloganları atarak Danıştay’ın Andımız kararına karşı çıkan öğrencileri protesto etti.

Tokat’ta Gaziosmanpaşa Üniversitesi(GAU)’nde bir grup öğrenci, yağmur altında öğrenci andını okuyarak Danıştay kararına tepki gösterenleri protesto etti.

ÖĞRENCİLER “NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE” SLOGANLARI ATTILAR

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (GAU)’nde bir araya gelen öğrenciler, Danıştay 8’inci Dairesi’nin öğrenci andına ilişkin verdiği kararı eleştirenleri protesto etti. Fen Edebiyat Fakültesi bahçesinde toplanan yaklaşık 200 öğrenci, yağmur yağışı şartlarında yaptıkları gösteride ‘Ne mutlu Türk’üm diyene’, ‘Milliyetçi Türkiye’, ‘Vur vur inlesin, FETÖ’cüler dinlesin’, ‘Vatan sana canım feda’ şeklinde slogan attı. Ardından da hep birlikte öğrenci andını okudu.

“FETÖ VE PKK’YA GÖBEKTEN BAĞLI OLANLARIN…”

Ülkü Ocakları Üniversite Başkanı Alperen Tonbul, “Danıştay kararını açıkladıktan sonra tartışma konusu olmuştur. Hala da devam etmektedir. Sizlere soruyorum, bir Türk ülkesinde ‘Türk’üm demek ne kadar yanlıştır, yanlışlık neresindedir? Türk kelimesinden bu kadar rahatsızlık duyanlar Türk Milletini ne derece temsil edebilir? Geçtiğimiz günlerde karara bağlanan Ajan Brunson davasında tahliyesine mahkeme kararıdır diye saygı duyanlar bu mahkeme kararına saygı duymamaktadır. Çözüm süreci denilen ülkeye ve millete ihanet sürecinde PKK’lı ve FETÖ’cülerin isteği üzerine ilkokul ve ortaokullarda kaldırılan andımız bugün tekrar yürürlüğe girmiş, FETÖ’ye ve PKK’ya göbekten bağlı olanların zoruna gitmiş ayrıca uykularını kaçırmıştır” dedi.

Öğrenci grubu basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde dağılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 + 1 =