Cum. Eyl 20th, 2019

BenimleYaz.com

İçerik Platformu

TABULAR KADERİMİZ Mİ? “DÜĞÜN MASRAFLARI”

3 min read
dugun-stresi-evlilik

Merhaba benimle yaz okuyucuları…
Malum yaz mevsimindeyiz ve birlikte yol almaya karar veren çiftler için ideal zamanlar. Ancak düğün yapmak için hazır olması gereken sadece iklim mi ?

Altın ve döviz değerleri de en az meteoroloji kadar önemli (: neden derseniz. günümüz dünyasında gitgide artan gösteriş merakı ve israfçılık zirve yaşıyor.

Hayatta bir kez giyilip köşeye kaldırılacak abiye ve bindallılar, çeyizlik adı altında yığınla para harcanan ne alanda kullanıldığı belli olmayan gondol ve gümüşlük gibi ev korkulukları.. Davetlilerin bir kere bakıp ehh diye fırlatıp attığı davetiyeler.. Üstelik bütün bunlar yetmezmiş gibi hazırlık aşamasında yaşanan stres, kavgalar, anlaşmazlıklar vs… Sanki bunlar sizin evlilik sürecinizde hiç yaşanmamış ya da yaşanmayacakmış gibi yapmayın (: Siz de biliyorsunuz ki bunlar toplumumuzun gerçekleri (:

Peki maddi ve manevi sarf edilen bu kadar emek gerçekten değer mi ? “yıaa sen de çok abarttın, hayatta bir kez yaşanıyor insanın en mutlu günü, tabi ki olacak” diyenler var elbet. Peki güzel kardeşim o günden sonrasını mutlu geçirmek için de umarım bir plan yapmışsındır.. Eşini yeterince tanıyor musun mesela? Onunla iletişim konusunda ne kadar iyisin? Çocuklarına nasıl bir aile ortamı hazırlamayı düşündün? Onları kişilik sahibi, erdemli bir insan olarak topluma kazandırmak için kendini ne kadar geliştirdin? İşte! Evliliğe adım atmadan önce kendine soracağın gerçek sorular bunlar !

Ülkenin lüks kesimine bakıp şatafatlarına özeniyorsun. Burak Özcivit bıyığı istemeni anlıyorum ama.. (: Burak Özçivit rahatlığında harcama yapmakta nedir? Senin aldığın asgari ücretin onların yakınına bile yanaşamaz. Üstelik çektiğin boyunu aşan kredileri odemek için ömrünü verirsin. Bir köleden farkın sadece ayaklarında zincir olmamasıdır. Ve bu yüzden kendini özgür zanneder esaretinin farkında olmazsın. Sorarlar “Ne için?” hayatımda bir gun mutlu olmak için dersin. Ama tüm yaşamını stres içerisinde gecirirsin . Mutluluk bu değil güzel kardeşim! Mutluluk anlıktır ve sade gösterişsiz bir hayat inan bana daha değerlidir.Ama yanlış anlama sana fakirliği övmüyorum sadece üzerindeki kalıplaşmış akla mantığa yatmayan tabulardan kurtulman için sana küçük bir ışık yakıyorum.

düğün harcamaları ile ilgili görsel sonucu

Sade bir isteme ve nikah töreni alacagın bir kac parça luzumlu beyaz eşya.. hatta ikinci el de hiç fena değil (: birikimlerinle öyle bir balayı yaparsın ki Burak Özçivit’i bile kıskandırırsın (: (:

burak özçivit düğün ile ilgili görsel sonucu

Hemen şimdi bu konu hakkında düşün ve sana faydası olmayan ritüellerden uzaklaş ! Ve eşinle birlikte daha çok yer gez ! Daha çok oku ! Daha çok insan tanı ! Bakış açını değiştir ! Dünyanın degişiminden haberdar ol ! Ülkene, tarihine ,doğal güzelliklerine sahip çık ! İnsanlara yardım et ! Hayvanları , ağaçları, toprağı sev,koru ! Hak yeme ! Adaletsizlik yapma ve yapanlara karşı dur ! Ve bu erdemlerini gelecek nesillere aktarmak icin evliliği kutsal bir araç olarak gör ! Gösteriş ve israf etmek için degil !!

Ä°lgili resim

Eğer söylediklerim fikirlerinde biraz olsun değişikliğe sebep olduysa.. hadi!! Kendi hayatında bir devrim yapmaya başla !

8 thoughts on “TABULAR KADERİMİZ Mİ? “DÜĞÜN MASRAFLARI”

  1. Vallahi biz de eşimle gözümüzü karartıp yüzbini gözden çkardık ama yüzdoksan gitti yüzde gitseydi çokmuş şimdi o parayla neler yapılırdı diyoruz

  2. Ben de çok stres yapıyorum 2 buçuk ay sonra düğünüm var takı gelecek diye masraf yaptık gelmezse bilmiyorum ne olacak kredi çekerim sanırım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

16 − fourteen =