Per. Ağu 22nd, 2019

BenimleYaz.com

İçerik Platformu

Kadınları Anlamanın 10 Yolu – Kadınlar Ne İster?

4 min read
kacan-kovalanir

Kadınlarla ve erkeklerle ilgili bilimsel araştırmaları göz önünde bulundurarak sizin için bir makale hazırladık. Bu makalede size özel hazırlanan başlıkları dikkatle okumanızı tavsiye ediyor ve kadınları daha yakından tanıyabilmenin 10 yolunu sizlerle paylaşıyoruz. Kadınlar Ne ister? merak ediyorsanız işte kadınları anlamanın yolları

1. Cicim ayları sonrası tartışmalar

kadinlar-ne-ister

Kadın erkek ilişkilerinde ilk dönemler gayet makul ve anlayış çerçevesinde geçse de, takip eden dönemde iki taraf da maskelerini bir kenara bıraktıklarında tartışmalar ortaya çıkar. Bu tartışmalar sırasında iki tarafın da hoşgörülü davranması gerekmesinden ziyade erkeğin alttan almasının daha doğru olduğunu belirtmek isteriz. Çünkü kadınlar güldür ma çiçektir (:

2. Mesajla tartışmayın

sevgili-tartisma-mesaj

İletişim bozukluklarının % 80 i mesajlaşma ya da telefonla konuşmaktan kaynaklanır. Bu yüzden sorunlarınızı yüz yüze konuşarak halletmeniz ilişkinize 1-0 önde başlamanıza ve devam etmenize fayda sağlar.

3. Takip mesafesini koruyun

kiskanclik-sevgili-kedi

Aşırı kıskançlık ilişkiye zarar verir. Bu konuda yapılan araştırmalar kadınların kıskanılmayı sevdiğini fakat bizim Türk erkeklerinin bu kıskanılma meselesini aşırı büyüttüğünü ve dozunu ayarlayamadığını söylemektedir. Bu yüzden siz siz olun takip mesafesini koruyun, yani aşırı üzerine düşmeden “nereye gidiyorsun?” “kiminle buluşacaksın?” gibi yoğun ilgi ile boğmayın.

4. Kaçan kovalanır

kacan-kovalanir

Kaçın! Evet yanlış duymadınız. Kaçın!

Polis bile kaçan aracı kovalar (: Bu yüzden siz siz olun kovalayan olmayın. Bunun dışında kaçan taraf olmak istediğiniz şeyleri yaptırmanız konusunda size avantaj sağlar. Ve ilişkide baskın taraf aslında siz olursunuz.

5. Can alıcı sürprizler

sevgili-surpriz-fikirleri

İlişkiyi ayakta tutan yegane unsurlar arasında tabi ki olmazsa olmaz sürprizleri es geçemeyiz. Ona telaşlı olduğu bir günde hiç aklına gelmeyecek anda bir çiçek gönderin ve çiçeğin üzerine not eklemeyi de unutmayın.

Ya da ona bir evcil hayvan sahiplenerek verin. Evcil hayvanlar ilişkiye renk katar ve bir çocuk sahibi olmuşcasına ilişkiye can verir.

6. Özür dilemekten çekinmeyin

ozur-dilemek-ile-ilgili-sozler

Bazı kadınlar hediyelerden daha ziyade sevgi ve ilgi görmek ister. Bu sebeple gönlünü almak için samimi bir özür ve sıcacık bir sarılmayla işleri yoluna koyabilirsiniz.

8. Monotonluktan kurtulun

monotonluktan-nasil-kurtulurum

Kadınları anlama konusunda yapılacak bir diğer madde ise monotonluktan kurtulmak olacaktır. Ne mi demek istiyoruz? Örneğin; sevgilinizi ya da eşinizi iş yerinden alıp bir akşam yemeğine götürmek onun o günkü yorgunluğunu tamamen unutmasını ve sizin ona ne kadar değer verdiğinizi bir kez daha anlamasını sağlayacaktır.

9. Kendinizi onun yerine koyun

empati-nedir

Eşiniz bir ev hanımıysa bütün gün evde oturduğunuzu düşünün. Ev işlerini bir hayal edin. Bu işleri siz erkeklerin yaptığını düşünün ve yapabilir miydiniz diye bir gözden geçirin. Emin olun bütün gün evde ev işi yapmak arada bir televizyon izlemek vakit geçirmeye çalışmak ve sizin işten gelmenizi beklemek onlar için çok sıkıcı bir durum. Siz işten geldiğinizde de doğal olarak bütün gün evde olan biri sizinle sohbet etmeye çalışacaktır. Siz de bütün gün iş yerinde zaten başım şişti bir de evde konuşamam diyerek susarsanız kadın bütün gün susmuş olacaktır. Ne kadar zor bir durum bir düşünün. Bu yüzden onunla sohbet ederek bugün ne yaptığını sormak, diğer durumdan çok daha karlıdır.

10. Ortak bir hobiniz olsun

hobi-bulma-yollari

Bazen bir doğa yürüyüşü, bazen bir kamp, bazen konser, bazense bir tiyatro gösterisi… hayatınızda ortak bazı hobiler oluşturmanız ilişkinizi canlı tutmanızı sağlar. Ortak durumlar çiftleri daha da yakınlaştırarak birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlayacaktır.

YAZIYA TEPKİ VERMEYİ UNUTMA!
BİR SONRAKİ YAZIYA AŞAĞIDAN GEÇEBİLİR YA DA ANASAYFAYA DÖNEBİLİRSİN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × three =