Final-dönemini-atlatmanın-en-iyi-5-yolu

Final dönemi sendromunu atlatmanın en iyi 5 yolu

Final-dönemini-atlatmanın-en-iyi-5-yolu

Final dönemi sendromunu atlatmanın en iyi 5 yolu
Notlarınızı yükseltmek için beş alternatif yol.

Hepimiz biliyoruz ki sınav mevsiminde kaçan revizyon yoktur. Konuya gelince, etkili notlar oluşturmak, cevapları geliştirmek ve zaman kısıtlamalarının önemini anlamanızı sağlamak için harcadığınız katı saatleri gerçekten hak etmelisiniz. Bununla birlikte, revizyonda kesinlikle tatlı bir nokta var ve aşırıya kaçmak sınav performansına zarar verebilir. Bu nedenle, notlarınızı iyileştirmek için denklemleri, tarihi tarihleri ​​veya başka bir Shakespeare alıntılarını nüksetmeyen bazı alternatif yöntemler önermek istiyoruz.

Final dönemi sendromunu atlatmanın en iyi 5 yolu

1. Düzen anahtardır
İyi bir rutin çoğu insanın başarısının temel nedeni olarak gösterilmektedir ve aslında, üzerinde çalıştığınız notlar gibi, düzen de günlük yaşamınızın anahtarıdır. Pek çok kişi, öğrenci hayatını çoğu zaman düzen eksikliğini teşvik eden bir zaman olarak görse de, bunun tersi aslında gerçeğe daha yakın olabilir. Her şey bakış açısı ile ilgilidir – harcadığınız zamanı nasıl düzenleyeceğinizi ve sonra nasıl yöneteceğinizi. Vaktinizden ders çalışmak için zaman ayırmanıza rağmen birkaç derse izin verirken, bu zamanı gününüze daha erken başlama alışkanlığı haline getirerek geçirebilirsiniz, böylece önümüzdeki hafta sabahın 10’unda yapılacak sınav sistem için bu kadar şok olmaz.

Eski ABD Dışişleri Bakanı Colin Powell’ın TED’in, üniversite öğrencileri için ne kadar önemli olabileceği konusundaki konuşmasını izleyin ve bunun kendi rutinlerinize dahil edebileceğiniz herhangi bir şeyle ilgili olup olmadığını görün.

2. Egzersiz yaparak çalışın
Tamam, anladınız ve gününüze daha fazla düzen eklemek istiyorsunuz – peki nereden başlamalı?

Popüler inanışın aksine, öğrenci olmak aslında iyi egzersiz alışkanlıklarına girmenin ta kendisidir; İster inanın ister inanmayın, muhtemelen spor hobilerine veya spor salonuna adamaya vaktiniz olmayacak. Sınav dönemi bunu uygulamaya koymak için harika bir zamandır. Çalışma zamanınıza öncelik vermenizi sağlamak, egzersiz yapmak, uykuya yardımcı olan doğal ağrı kesici endorfinler üreterek stresi hafifletmeye yardımcı olurken, sizi tetikte ve enerjilendiren harika bir tamamlayıcı revizyon aracı olabilir.

Leicester Üniversitesi’nden bir öğrencinin, lisans derecesine doğru çalışırken, bir sonraki seviyeye nasıl fitnessın ilgisini çektiğine bir bakın.

Vücut geliştirmeci David Bissel Muscle Food Web sitesinde

3. Arkadaşlarını kaybetme ve insanlara yabancılaşma
İlk iki öneri bilimsel olarak çok sayıda çalışma ile desteklenebilse de, bu tavsiye belki de daha fazla anekdottur. Bununla birlikte, bu stresli dönemde arkadaşlarınızla konuşmanın kesinlikle faydaları vardır. Bunun, ev arkadaşlarınıza yapılacak sınavlar hakkında biraz rant etmek ya da ders arkadaşlarınızla çalışma tekniklerini değiştirmek, ilgilendiğiniz alanları sözlü konuşmak veya eşit derecede güven vermek, revizyonunuzun belirli bölümlerine daha etkili bir şekilde yaklaşmanıza yardımcı olabilir. Alternatif olarak, arkadaşlarınızın sizi daha fazla strese sokmaya eğilimli olduğunu tespit ederseniz, notlarınızı kendiniz aracılığıyla konuşmak da ezberlemede yardımcı olabilir, sınav salonunda yapmamaya çalışın.

4. Faydalı aralar
Bazı insanlar bu noktada insan temasını en aza indirgeyeceklerdir ve bu da tamamen iyi. Ancak, ne olursa olsun, çalışma araları sizin yanmanızı önleme ve nihayetinde revizyon zamanınızdan en iyi şekilde yararlanmanız için gereklidir. Yine de, bu molaları olabildiğince faydalı kılmaya çalışın. Netflix her zaman baştan çıkarıcı bir seçenek olsa da, mola verme dönemlerinde zihinsel olarak sizi uyarmak için en iyisidir. Şimdi, not alma arasında Nietzsche’yi okumanızı önermiyorum (bu sizin işiniz değilse…) ama beyninizi tutacak bir Ted Talk, bir belgesel ya da bir haber makalesiyle ‘Always Sunny’ ek bölümünü değiştirmeyi düşünün. üzerinde dolaşmak.

5. Kendinize meydan okuyun
Eğer molalarınızı teşvik edici tutmaya ya da ilginç belgesellere sahip çıkma konusunda ustalaşırsanız bunu yapmanın, Sudoku’dan, müzik aleti çalmaya ve hatta Tetris çalmaya kadar sayısız yolu var. Müfredat dışı etkinlikler olarak, bunlar genel olarak revizyonunuzu görmek için harika bir yol olan sonuçtan ziyade sürece odaklanmanızı sağlar.

Futbol senin işin olmasa bile, Alman kulübü Borussia Dortmund’un koçu Thomas Tuchel hakkında bu yazıyı yaz. Genç, gelecek vaat eden menajeri, oyuncularını parmaklarının üstünde tutan, kullanıma hazır düşünme ve alternatif antrenman teknikleriyle hızla ün kazanıyor.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eleven − ten =