Per. Ağu 22nd, 2019

BenimleYaz.com

İçerik Platformu

Facebook Yalan Haber Butonu Açıklaması!

2 min read
facebook-ta-gordugunuz-her-saglik-haberine-guvenmeyin

Facebook’un sahte haberlerle savaşı siyaset dünyasının ötesine geçiyor. Gerçeği kontrol eden site Health Feedback’e göre , Facebook’ta 2018’de paylaşılan 10 sağlık hikayesinden yedisinde yanlış veya yanıltıcı bilgiler yer alıyor. En iyi 100 hikaye biraz daha iyiydi, ama yanlış bilgi içeren hikayeler 12,3 milyon kez paylaşıldı. İyi kaynaklı ve doğru hikayeler 11 milyon kez paylaşıldı.

facebook-ta-gordugunuz-her-saglik-haberine-guvenmeyin
Facebook Haber Butonu

Sağlık Geri Bildirimi’nin araştırması, çok sayıda tanınmış yayından sağlıkla ilgili makalelerin yanı sıra, dikkat çekici başlıklar ve yanıltıcı bilgiler içeren hikayeleri yaymayı başarabilmiş gizemli siteler olarak görüyordu. Bu çok paylaşılan hikayelere konu olacak en yaygın konular hastalık ve hastalık tedavisi, yiyecek ve beslenme ve aşılamalardı. Facebook yalan haber butonu ekleyeceğini açıkladı. Şaşırtıcı bir şekilde, aşı hikayelerin en doğru idi – Sağlık Feedback en hikayeler kaynaklanan aşıyla önlenebilir hastalıklar küçük bir artış olduğunu kaplayan edildi notları olsa anti aşılama hareketlerinin . Yiyecek ve beslenme en yanlış ya da yanıltıcı bilgi durumlarından muzdaripti.

Çalışmada bir umut ışığı varsa, bu aslında, ilk 100’de geçerli olmayan bilgilerden çok daha fazla makale içeriyordu, yüzde 45’i sadece 35’e kıyasla “yüksek” veya “çok yüksek” güvenilirlik derecesi aldı. yüzde “düşük” veya “çok düşük” alıyor. Facebook, çoğu siyasi öykülere odaklanmış olsa da sahte haberleri ayıklamak amacıyla birçok girişim başlattı . Bu sebeple facebook yalan haber butonu eklemek için çalışmalara başladı. Sosyal ağın dikkatini sağlık haberlerine çevirmenin zamanı gelebilir, çünkü hikayeler sadece politik söylemlere zarar vermez, aslında insanları incitebilir.

Bu haberimizde yabancı kaynaklar link olarak siz değerli okurlarla paylaşılmıştır. İncelemenizi tavsiye eder Facebook‘ta gördüğünüz her içeriğe direkt olarak inanmamanızı dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × one =