Per. Eyl 19th, 2019

BenimleYaz.com

İçerik Platformu

Dünyanın En Saçma Binası Nerede Bulunuyor?

2 min read
dunyanin-en-sacma-binasi-2

Dünyanın en popüler arama motoru Google’a ‘Dünyanın en saçma binası’ yazdığınızda karşınıza Kahramanmaraş’ta bulunun İl Özel İdare binası çıkar.

Bırakın Maraş’ı dünyanın en saçma binası olan il özel idare binası dünyanın en saçma binası nerede bulunuyor? yazımızla sizlerle…

dunyanin-en-sacma-binasi

Şehrin sinerjisini bozan renkli bina Kahramanmaraş’ın en kalabalık caddesinde bulunuyor. Çirkin bir görüntü oluşturan bina İl Özel İdare binası olarak geçiyor şu anda işlevini sürdürmüyor. İçinde sadece bir kaç tane işyeri var.

dunyanin-en-sacma-binasi-2

19 katlı bu saçma il özel idare binası mimari yapıdaki hatalardan dolayı kullanılamaz durumda. Binanın yıkılma planı yıllardır plan aşamasında. Hala yıkılmadı.

dunyanin-en-sacma-binasi-3

1994’te hizmete açılan dünyanın en saçma binası olan İl Özel İdare binası üzerinde yapıldığı günden beri planı yapılıyor. Yıkılma masrafının yapım masrafından daha fazla olması nedeniyle dünyanın en saçma binası olma özelliğini hala sürdürüyor.

2011 yılında bedeli 28 milyon olduğu tahmin edilen binanın satış işlemi gerçekleşmemiş ve İl Özel İdarelerinin kapanmasından hemen sonra bina Kahramanmaraş Belediyesi’nin mülkü olmuştu.

Koza Tv
DÜNYANIN EN SAÇMA BİNASI KAHRAMANMARAŞ’TA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × 5 =