Damlaya damlaya göl olur mu? – Benimle Yaz

Damlaya damlaya göl olur mu?

Yıllardır dile gelen bu atasözü doymak bilmez bir insanoğlunun söylemiş olduğu fevkalade sözlerden biridir.

Doymak bilmeyen insanoğlu “damlaya damlaya göl olur mu?” sorusuna henüz bir açıklama getirmemiştir. Bu sorunun cevabı aslında kişiden kişiye değişir. Kimine göre damlaya damlaya göl olur, kimine göre damlamasa yağsa da olmaz.

Peki bunun sebebi nedir?

Doymak bilmez insanoğlunun süregelen para biriktirme mal kazanma hırsını tatmin etmek amacıyla söylemiş olduğu sözlerden biri olan “damlaya damlaya göl olur” sözü subjektiftir.

Ne mi demek istiyoruz?

Bazıları para biriktirip mal sahibi olmak ister, bazıları ise günü kurtarmak amacıyla ellerine geçen kısa vadeli varlıkları harcayarak yaşamlarını sürdürürler. Kimileri para Biriktirirken mutlu olur kimileri anlık yaşayarak mutlu olur. Kimileri kat kat ev sahibi olduklarında mutlu olur kimisi ise evlerine  bir ekmek götürerek mutlu olurlar. Kimileri karton toplayarak mutlu olur kimileri ise holdingler sahibidir ama huzuru yoktur.

Peki biriktirmek gerekir mi?

Biriktirmek kişiye göre değişen bir özelliktir. Biriktirmek istiyorsanız biriktirirsiniz biriktirmek istemiyorsanız biriktirmezsiniz. Bu sorunun aslında bir cevabı yoktur siz kendinizi nasıl daha iyi hissediyorsanız öyle yaşamalısınız.

Peki biriktiren insanların hepsi mutlu mu? Holding sahiplerinin villaları olan insanların hiçbir sorunu olmadığını mı düşünüyorsunuz?

Yanılıyorsunuz!

Holding sahibi de olsanız, küçük bir bakkal dükkanınız da olsa, kendinizi mutlu edebilecek şeyler yapmıyorsanız, ailenizi mutlu edebilecek şeyler yapmıyorsanız, arkadaşlarınızı mutlu edebilecek şeyler yapmıyorsanız damlasa da olur damlamasa da!!!

Benimle Yaz – Orhan KOÇ

Paylaşıma Puan Ver!
Teşekkürler!
Paylaş:

Yorum Bırakın

Your email address will not be published.


*


20 + 16 =