Per. Ağu 22nd, 2019

BenimleYaz.com

İçerik Platformu

AVLU DİZİSİ ELEŞTİRİ / WENTHWORLD

3 min read

         Bir avluya kaç ömür sığar sloganıyla  29 mart 2018 tarihinde karşımıza çıktı ilk defa AVLU…

Türk dizi standartlarının üzerinde bir dizi olmasıyla dikkatlerini üzerine çekti. 2 sezonluk bir dizi olan ve hala devam etmekte olan Avlu; başta hapishane hayatını olmak üzere,4 duvar arasındaki koşulsuz dostluğu,anne olabilmeyi,kadına şiddetin ne kadar kötü olduğunu,kızını kaybetmenin ne demek olduğunu,hayatın acımasızlığını iliklerinize kadar yaşacağınız bir dizi. 

     Belki de hapishane suçsuz yere yatan bir çok insanın hayatıdır AVLU…

Avlu öyle bir dizi ki  “abartıyorum ama hakediyor inanın:)” daha önce yapılan her hangi bir Türk dizisiyle benzer özellikler taşımıyor mesela Avlu da “AŞK” arasanızda biraz zor bulursunuz,bulsanız bile o aşkın sonu inanın iyi bitmeyecektir…Klasik yerli aşk dizilerinden sıkılanların izlemesi tavsiyemdir.

Hep böyle güzel ve anlamlı önemli düşünürlerin sözleriyle başlar avluda hayat.Beni kendine en çok çeken özelliğidir bölüm başlangıcında böyle anlamlı sözler görmek…

Konusuna gelecek olursak; Eşinden sürekli şiddet gören bir kadın olan Deniz Demir , daha fazla şiddet görmemek için can havliyle babasını vuran kızının suçunu üstlenip hapse girer …” Dünya da o kadar çok var ki bunun örneği böyle anneler…İyi ki varlar!”

Bu dizi iyilerin ve kötülerin sürekli karşı karsıya geldiği bir dizi…Bir yanda iyilerin ve kalpten güçlülerin tayfası AZRA(Ceren Moray) ve tayfası diğer yanda kötülerin tayfası olan KUDRET(Nursel Köse) ve tayfası ve aralarında kendini kaybetmek üzere olan DENİZ DEMİR(Demet Evgar)!

Demet Evgar o kadar profesyonelce oynamış ki rolünü izleyenleri ağzı açık bırakacak kadar,kalbinden göz yaşı akacak kadar derinden etkileyen bir karaktere bürünmüş adeta …

Ceren Moray ve Nursel Köse ise  dev oyunculuklarıyla dev anlar yaşatıyorlar helal olsun (: Ve tabiki diğer oyuncular (:

Deniz Demir’in mücadelesi ,Azranın hayat hikayesi,Dudunun ,Yoncanın,Hasretin ve diğer bir çok karakterin gerçek gibi içinize işleyecek kimi zaman duygularla boğuşacağınız kimi  zamansa gülmekten ziyade tebessüm edip izleyeceğiniz hayat hikayeleriyle dolu bir dizi AVLU…

DİZİ HAKKINDA UFAK TEFEK NOTLAR

-Avlu diğer uyarlama dizilerinin aksine daha kaliteli bir uyarlama dizi. Uyarlama olduğu dizinin ismi WENTHWORLD

-Toplam 2 sezon 24 bölümden oluşan ve davam etmekte olan bir dizi.

-Bir de olumsuz eleştirim var ki diziye 2.sezonda Bade karakteriyle dahil olan Sevda Dalgıç gerçek hayatta hastalığı yüzünden 2 hafta dizi çekimlerine izinli olduğu halde gelmemesi neticesinde diziden kovuldu! Hiç hoş bir durum değildi tabikide.

Sizleri dizinin tanıtım fragmanıyla başbaşa bırakmak istiyorum umarım yazıma yorum yaparsınız seviliyorsunuz (:

TEŞEKKÜRLER…  (:

2 thoughts on “AVLU DİZİSİ ELEŞTİRİ / WENTHWORLD

  1. diziyi ilk bölümden beri izliyorum “Sevda Dalgıç gerçek hayatta hastalığı yüzünden 2 hafta dizi çekimlerine izinli olduğu halde gelmemesi neticesinde diziden kovuldu! Hiç hoş bir durum değildi tabikide.” cümlenize sonuna kadar katılıyorum. bence çok yakışıyordu diziye. resmen tadı tuzu kalmadı o gidince.

    1. Kesinlikle diziye çok yakışan ve türkiye de yetenekli gördüğüm bir oyuncuydu yazık oldu umarım Sevda Dalgıç ı yeni projelerde yakın zamanda görürüz…Tesekkurler yorumunuz için 😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × four =