Per. Ağu 22nd, 2019

BenimleYaz.com

İçerik Platformu

16 Kameralı Telefon Geliyor!

2 min read
16-kamerali-akilli-telefon-lg

Teknoloji dünyasının bir numaralı firması LG, kamera sayısını iyice abarttı ve 16 kameralı telefon için önemli bir adım attı.

16-kamerali-telefon

Samsung’un 4 kameray sahip Galaxy A9 cihazı ile çıkayı üst seviyeye çıkarmasıyla birlikte rakipler de boş durmuyor. Bu kez LG firması, 16 kameralı akıllı telefonu ortaya çıkarmanın peşinde.

Birleşik Devletler Patent ve Marka Ofisi (USPTO) tarafından kamuoyuna iletilen belgelerdeki bilgilere göre, kullanıcılar birden fazla lensi kombine ederek farklı tarzlarda ve değişik bir perspektifle fotoğraflar çekebilecekler. Mesela bu teknoloji sayesinde bir fotoğraf, bir kaç farklı kamerayla çekilen parçalardan birleştirilerek oluşturulacak.

16-kamerali-akilli-telefon-lg

Şu sıralar derinlik efektinin, akıllı telefonlarda popülerleşmesinin üzerine kamera devrimine, LG öncülük edecek gibi gözüküyor. Çektiğiniz fotoğrafı, 3 boyutlu hale getirmenize imkan tanıyan bu yepyeni teknoloji, fotoğrafseverlerin hoşuna gidecek gibi görünüyor.

Ayrıca fotoğrafını çekmek istediğiniz nesnenin arkaplanını, daha fotoğrafı çekerken değiştirmenize olanak tanıyabilecek olan bu yeni teknoloji, entegre bir photoshop programı gibi çalışabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 − 6 =